Proč kontaktovat zrovna mě?

Promluvte si s odborníkem.

Rozhodli jste se prodat nemovitost a rozmýšlíte se jak to udělat, abyste z prodeje vytěžili maximum? Tak přemýšlí v podstatě všichni. A teď nastává otázka: „Budu si prodávat sám, nebo se obrátím na realitní kancelář?“ Více o rozdílech v tomto článku.

Nikdo se samozřejmě nechceme stát hlavním aktérem další reportáže o tom, jak nás ty realitky zase napálili, jak si další rádoby podnikatel namastil kapsu na našem neštěstí a tak mnohdy volíme cestu vlastního snažení.

No dobře, sestavíme inzerát a blaženě čekáme na prvního kupujícího. Jenže ouha, stane se pouze to, že nás zavalí hromady a hromady telefonátů a emailů od mnohdy začínajících realitních makléřů nabízejících zastupování při prodeji.

Mnoho prodávajících lidí časem tento tlak nevydrží a realitce sdělí:

  • Až budete mít konkrétního klienta, tak klidně přijďte na prohlídku

Jenže – myslíte si, že takového makléře, který se s Vámi nikdy neviděl a který přijde na prohlídku s kupujícím, bude nějak zajímat Vaše situace? Nebo na Vás naopak bude tlačit, ať to prodáte za každou cenu právě onomu kupujícímu?

  • Přihoďte si k ceně svou provizi a klidně mou nemovitost inzerujte

Jenže – myslíte si, že je vhodné, aby Vaše nemovitost „visela“ na internetu třeba desetkrát, všude s jinou cenou a jinými informacemi? Nebo to naopak snižuje této nemovitosti kredit a nemovitost se tzv. "proflákne"?

  • Mou nemovitost klidně inzerujte, ale žádnou smlouvu s Vámi nepodepíšu

Jenže – pokud Vám makléř písemně nedoloží, co vše pro Vás udělá, myslíte si, že ho budou nějak zajímat Vaše zájmy a zajistí Vám bezproblémový prodej? Nebo ho jen zkasíruje provizi a už ho neuvidíte? Nehledě na to, že bez smluvního závazku dnes nefungují ani ti nejhorší překupníci, jakou vidíte v takovém jednání profesionalitu?

Ač jdu v tomto sám proti sobě, vím bohužel moc dobře, jak většina českých realitních makléřů funguje, jaké má znalosti a co všechno je schopna udělat jen pro to, aby získala vytouženou provizi a proto Vám doporučuji, že než abyste se domluvili na nějaké výše uvedené formě spolupráce, prodejte si raději nemovitost sami.

Kvalitní realitní makléř však pracuje úplně jinak, je pro něho důležitý osobní kontakt s jeho klientem. Takový makléř už nemusí volat a otravovat lidi, kteří si chtějí prodávat své bydlení sami. Je to možné z jednoduchého důvodu, nezajímá ho krátkodobé shrábnutí provize, ale je pro něho důležité, aby byl jeho klient natolik spokojený, že ho nemá problém kdykoliv doporučit svému známému.

Vám, kteří chcete prodat nemovitost a zatím nevíte, jestli do toho jít sami, nebo s makléřem, nebo i Vám, kteří jste už zhnusení současnou situací na realitním trhu, Vám všem nabízím jediné, zajděme spolu na kávu a vzájemně se poznejme. Vy mi řeknete, co Vás k prodeji vede a jaké máte požadavky, já Vám na oplátku povím, co jsem schopný pro prodej udělat. V poklidu si promluvíme a poté uvidíte, jestli Vám dávají moje slova smysl a půjdeme do toho spolu, nebo to budete řešit jinou cestou. Stačí, když mě zavoláte na moje telefonní číslo, nebo vyplníte následující formulář a zkontaktuji já Vás.